nasza duma.jpg

W sobotę 2 kwietnia poznaliśmy wyniki 29. edycji "Złote Żaby".
Pierwszych 20. uczestników, w obu dziedzinach, z największą sumą punktów uzyskaną w obu etapach, otrzymało tytuł laureata. Kolejnych 20. uczestników otrzymało wyróżnienia.
Ucieszyły nas zwłaszcza świetne wyniki uczniów naszej szkoły. Gabrysia Pietrzyk z klasy 8a zajęła drugie miejsce w konkursie z języka polskiego i literatury. Laureatką X-XI miejsca została Maja Bałtaki z tej samej klasy, zaś Jakub Gawrysiak z kl. 8b znalazł się w gronie laureatów Konkursu z matematyki, zajmując miejsce XVIII-XIX.

Gabrysia dumna, profesor.jpg

Laureaci otrzymali statuetki złotej żaby. Zarówno laureaci, jak i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe: książki, sprzęt elektroniczny, słodkie upominki od sponsora, spółki Terrravita.
Sobotnią uroczystość prowadził pan dyrektor Witold Gromadzki. Gratulacje składali i nagrody wręczali nasi nauczyciele, członkowie Komisji Konkursowej, oraz przedstawiciele instytucji wspierających konkursy Fundacji EKOS: profesor Krzysztof Malaga - dyrektor Instytutu Informatyki i Ekonomii Ilościowej UEP, wicestarosta poznański Tomasz Łubiński, wiceburmistrz Swarzędza Tomasza Zwoliński, a także przedstawicielka sponsora - Biofarm Polska. Pan burmistrz przekazał dodatkowe nagrody uczniom ze szkół z miasta i gminy Swarzędz .
Zgodnie z zasadą "Złotej Żaby" za zajęcie przez laureatów miejsc "na podium" specjalne nagrody otrzymali także ich nauczyciele, wśród nich dr Jolanta Kusiak-Kościelska, która uczy języka polskiego w klasie 8a.
Tradycją naszych konkursów jest, że rozdaniu nagród towarzyszy mini-koncert muzyczny. Tym razem zagrało poznańskie trio wokalno-instrumentalne pana Marcina Piekuta, które wykonało znane standardy jazzowe.

wolontariuszki.jpg

Jak zawsze, w organizacji zakończenia Złotej Żaby ofiarnie pomogli wolontariusze - uczniowie naszych szkół. Dagmara i Marysia pełniły obowiązki fotoreporterek, Piotr był inżynierem dźwięku, a Emilka, Weronika, Maja, Zuzanna i Allan kierowali ruchem, rozdawali specjalne wydanie EKOSika i wstążeczki w ukraińskich barwach, pomagali w uporządkowaniu sali po imprezie.

DSC_1224.jpg

Zdjęcia z sobotniej uroczystości i pełną listę laureatów i wyróżnionych można obejrzeć na stronie zlotazaba.pl.
29. Konkurs "Złota Żaba" 2021/22 przeszedł do historii.