indie.png

Rozpoczyna się drugi etap wymiany polsko-indyjskiej. W ramach pierwszego, w czerwcu br., 10 uczniów z klas IIA i IIB podejmowało w swoich domach i w naszej szkole 10 uczniów ze szkoły znanej z poprzednich wymian: Bal Bharati School w New Delhi.

W piątek 8 listopada nasi uczniowie udają się na 10 dni do stolicy Indii, aby wraz z opiekunami, prof. Damianem Pałką i prof. Wojciechem Pogaszem, wziąć udział w programie przygotowanym przez indyjskich gospodarzy. Nad organizacją czuwać będą panie znane nam z wizyty w Swarzędzu: Sanya Dang i Shikha Kapur.

Nasi uczniowie zwiedzą szkołę, usiądą na lekcjach obok hinduskich uczniów, odbędą warsztaty artystyczne, spróbują nauczyć się tamtejszych tańców, ugotować coś z lokalnego jadłospisu, odbędą zajęcia sportowe. Przeprowadzą też lekcję o Polsce. Mieszkać będą w domach swoich indyjskich partnerów. Popołudniami goszczące ich rodziny pokażą im miasto. Na koniec cała grupa zwiedzi sławny Tadż Mahal w Agrze (200 km na południe), jeden z cudów świata.

PHOTO-2019-11-09-07-44-20.jpg