szczepienia 2.jpg Jesteśmy co prawda na półmetku wakacji, warto jednak już pomyśleć o powrocie do szkoły i zaszczepieniu się przeciwko COVID- 19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Dzieci w wieku 12 - 17 lat do szczepienia muszą zarejestrować rodzice Proces szczepienia obejmuje: • zgodę rodzica, • kwestionariusz, • kwalifikację lekarza, • szczepienie.


Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.


Dlaczego warto się zaszczepić? Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.


Jak działa szczepionka? Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.