IMG_3331.JPG

GALERIA

W niedzielę wieczorem 13 listopada uczniowie uczący się geografii na poziomie rozszerzonym wyjechali w Góry Świętokrzyskie, żeby móc zobaczyć w terenie to czego nie da się zobaczyć w szkole czyli skały, skamieniałości, struktury tektoniczne.

IMG_3391.JPG

Naszą bazą były Chęciny a dokładniej zlokalizowane w starym kamieniołomie Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej. Zajęcia prowadzone przez geologów z Uniwersytetu Warszawskiego: Damiana i Przemka odbywały się zarówno w terenie jak również w laboratoriach.

IMG_3446.JPG

Przez te trzy dni udało nam się znaleźć wiele skamieniałych belemnitów i amonitów, nauczyliśmy się rozpoznawać: struktury fałdowe (antykliny i synkliny), typy skał, zobaczyliśmy na czym polega inwersja rzeźby. W laboratorium mieliśmy możliwość zobaczyć pod mmikroskopami różne minerały, skały, skamieniałości.

IMG_3306.JPG