Żaba 3.JPG

Wśród laureatów i wyróżnionych w tegorocznej edycji są uczniowie i uczennica naszej szkoły podstawowej. Miejsce 12. w dziedzinie języka polskiego i literatury zajął Tymek Syrociak. Laureatką 15. miejsca w dziedzinie matematyki została Ola Loba, a wyróżnienie za uzyskanie 23. miejsca otrzymał Ignacy Glomba. Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom - pani profesor Jolancie Kusiak- Kościelskiej i panu profesorowi Mariuszowi Słońskiemu.
Pełną listę laureatów i wyróżnionych można znaleźć tutaj. Rozdano trofea - statuetki Złotej Żaby i nagrody rzeczowe: czytniki e-booków, książki, gry edukacyjne - łącznie 80. osobom. Ci, którzy wybiorą naukę w liceum Fundacji EKOS, mogą ubiegać się o stypendia.
Wszystkim nagrodzonym sukcesów pogratulowali członkowie Komisji Konkursowej oraz przedstawiciele instytucji wspierających „Złotą Żabę”. Uroczystość uświetnił występ poznańskiego zespołu Retro Jazz Quartet.

Żaba1.JPG

XXXI edycja konkursu to pierwsza, w której zabrakło jego pomysłodawcy Dyrektora Witolda Gromadzkiego. Prowadzący uroczystość Wojciech Pogasz, prezes organizującej Konkursy Fundacji Edukacji Społecznej EKOS, przypomniał Jego sylwetkę i wpływ, który nasz Dyrektor wywarł na młodzież i na edukację w Wielkopolsce. Wraz z żoną, prof. dr hab Beatą Gromadzką i z gronem skupionych wokół nich nauczycieli przez 30 lat był realizatorem Konkursu „Złota Żaba”. Wspólnie stworzyli konkurs-zabawę dla szkół w całej Wielkopolsce, potem również na Lubuszczyźnie. Zadania konkursowe, uwzględniające postulat uczenia interdyscyplinarnego, miały prowokować do twórczego myślenia, szukania nieszablonowych rozwiązań. I tak właśnie jest - na wygraną w „Złotej Żabie” może liczyć każdy, kto jest odpowiednio zmotywowany, a do tego potrafi samodzielnie i odważnie myśleć, kojarzyć i bawić się wiedzą.
Kto doświadczył spotkań z dyrektorem Witoldem Gromadzkim, ten wie doskonale, jak inspirował nas swoją ciekawością świata i otwartością, zachęcał do kreatywności i myślenia naukowego. “Złota Żaba” to ważna część Jego spuścizny.