W dniu 24 września 2021 roku na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się I Uczniowska Konferencja Młodych Chemików. Hasłem przewodnim pierwszej edycji tej Konferencji była Chemia dla zrównoważonego rozwoju i brały w niej udział 43 szkoły z całej Polski. Nasza drużyna w składzie: Izabela Kalinowska, Dagmara Trezbińska, Mateusz Wawrzynowicz pod opieką pani prof. Agnieszki Michalskiej została zakwalifikowana do finału i zajęła IV miejsce w sesji posterowej za opracowanie tematu Ogniwa zeroemisyjne źródłem energii w przyszłości. Wystąpienie konferencyjne oceniono jako świetne merytorycznie, zaprezentowane z wielką elegancją.
Zespół chemików będąc na uniwersytecie zwiedzał także pracownie specjalistyczne i uczestniczył w arcyciekawym wykładzie, połączonym z pokazem, Chemia i światło.
Na stronie znajdą Państwo książkę konferencyjnych abstraktów oraz listę finalistów.

OGNIWA ZEROEMISYJNE +¦R+ôD+üEM ENERGII W_13_07_1 (1)10241024_1.jpg